Gwarancja Aura Solar to aż 15 lat!

Dostawcy systemów fotowoltaicznych reklamując swoje usługi  powołują się często na 25-letnią gwarancję. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ zazwyczaj dotyczy to jedynie gwarancji mocy liniowej modułów (tzw. efektywności), a nie tego jak i czy w ogóle ich system będzie działać.

W  ramach instalacji fotowoltaicznej można wyróżnić następujące rodzaje gwarancji:

  • Gwarancja produktu (udzielana przez producenta sprzętu – od 5 do 25 lat, w zależności od marki). Dotyczy ona modułów fotowoltaicznych, inwertera, systemu montażowego oraz innych komponentów, z których  składa się kompletna instalacja fotowoltaiczna.
  • Gwarancja uzysku / gwarancja wydajności/mocy liniowej (udzielana przez producenta paneli słonecznych – zazwyczaj wynosi 25 lat). Oznacza ona, że na przestrzeni 25 lat moduły fotowoltaiczne zachowają nie mniej niż 80% mocy nominalnej. Najlepsze dostępne na rynku moduły charakteryzują się ubytkiem mocy poniżej 10% w okresie 25 lat.
  • Gwarancja wykonania/montażu (udzielana przez instalatora – najczęściej od 2 do 5 lat). Jest to szczególnie ważna gwarancja, jako że błędy w montażu są często stosowanymi przez producentów ograniczeniami gwarancji na produkt.

15 letnia gwarancja Aura Solar  obejmuje zarówno montaż jak i wszystkie komponenty .  Wszystkie moduły stosowane w instalacjach fotowoltaicznych Aura Solar posiadają 25 letnią gwarancję mocy liniowej (efektywności) gwarantującą zachowanie minimum 83% mocy nominalnej po okresie 25 lat eksploatacji.

Gwarancja fotowoltaika